UEP1C470MED
MFR.Part #
UEP1C470MED
JLCPCB Part #
C1583522
Package
Plugin,D6.3xL11mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 11mm 16V 2.5mm 47uF 6.3mm 67mA@120Hz ±20% Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS