UDB1H4R7MPM1TD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UDB1H4R7MPM1TD
JLCPCB Part #
C1585861
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 10mm 4.7uF 480mA@4.2kHz 50V 5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS