UCZ1V470MCL1GS
MFR.Part #
UCZ1V470MCL1GS
JLCPCB Part #
C2164355
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-40℃~+125℃ 135mA@120Hz 200mΩ 3000hrs@125℃ 35V 47uF ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS