UCZ1V162MNS1MS
MFR.Part #
UCZ1V162MNS1MS
JLCPCB Part #
C1517753
Package
SMD,D16xL21.5mm
Description
-40℃~+125℃ 1600uF 34mΩ@100kHz 35V 3A@100kHz 4000hrs@125℃ ±20% SMD,D16xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS