UCZ1V142MNQ1MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCZ1V142MNQ1MS
JLCPCB Part #
C2164543
Package
SMD
Description
-40℃~+125℃ 1.3A@120Hz 1400uF 18mm 3500hrs@125℃ 35V ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS