UCZ1K391MNQ1ZD
MFR.Part #
UCZ1K391MNQ1ZD
JLCPCB Part #
C1600781
Package
SMD,D16xL22.5mm
Description
-40℃~+125℃ 120mΩ@100kHz 16mm 22.5mm 390uF 4000hrs@125℃ 800mA@120Hz 80V ±20% SMD,D16xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS