UCZ1K271MNQ1ZD
MFR.Part #
UCZ1K271MNQ1ZD
JLCPCB Part #
C1599227
Package
SMD,D16xL17.5mm
Description
-40℃~+125℃ 16mm 17.5mm 190mΩ@100kHz 270uF 3500hrs@125℃ 500mA@120Hz 80V ±20% SMD,D16xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS