UCZ1K151MNQ1ZD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCZ1K151MNQ1ZD
JLCPCB Part #
C1668297
Package
SMD,D12.5xL14.5mm
Description
-40℃~+125℃ 12.5mm 14.5mm 150uF 280mΩ@100kHz 3000hrs@125℃ 350mA@120Hz 80V ±20% SMD,D12.5xL14.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS