UCZ1H821MNQ1MS
MFR.Part #
UCZ1H821MNQ1MS
JLCPCB Part #
C2163876
Package
SMD,D18xL16.5mm
Description
-40℃~+125℃ 2.1A@100kHz 3500hrs@125℃ 50V 78mΩ@100kHz 820uF ±20% SMD,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS