UCZ1E272MNS1MS
MFR.Part #
UCZ1E272MNS1MS
JLCPCB Part #
C1517758
Package
SMD,D16xL21.5mm
Description
-40℃~+125℃ 25V 2700uF 34mΩ@100kHz 3A@100kHz 4000hrs@125℃ ±20% SMD,D16xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS