UCZ1E162MNQ1ZD
MFR.Part #
UCZ1E162MNQ1ZD
JLCPCB Part #
C1601490
Package
SMD,D16xL17.5mm
Description
-40℃~+125℃ 1.2A@120Hz 1600uF 16mm 17.5mm 25V 3500hrs@125℃ 47mΩ@100kHz ±20% SMD,D16xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS