UCZ1E162MNQ1MS
MFR.Part #
UCZ1E162MNQ1MS
JLCPCB Part #
C1984896
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-40℃~+125℃ 1600uF 2.4A@100kHz 25V 3500hrs@125℃ 47mΩ@100kHz ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS