UCY2G560MHD6TN
MFR.Part #
UCY2G560MHD6TN
JLCPCB Part #
C1586262
Package
Plugin
Description
-40℃~+105℃ 12000hrs@105℃ 16mm 400V 56uF 585mA@120Hz 7.5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS