UCY2C271MHD1TN
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCY2C271MHD1TN
JLCPCB Part #
C1669025
Package
Plugin
Description
-40℃~+105℃ 1.235A@120Hz 12000hrs@105℃ 160V 18mm 270uF 7.5mm ±20% 插件 Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS