UCX1V152MNQ6ZD
MFR.Part #
UCX1V152MNQ6ZD
JLCPCB Part #
C1601426
Package
SMD,D16xL22.5mm
Description
-40℃~+135℃ 1500uF 16mm 2000hrs@135℃ 22.5mm 35V 40mΩ@100kHz 950mA@120Hz ±20% SMD,D16xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS