UCX1V152MNQ1MS
MFR.Part #
UCX1V152MNQ1MS
JLCPCB Part #
C2163880
Package
SMD,D18xL17.5mm
Description
-40℃~+135℃ 1500uF 17.5mm 18mm 2000hrs@135℃ 35V 50mΩ 700mA@120Hz ±20% SMD,D18xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS