UCX1V102MNS1ZD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCX1V102MNS1ZD
JLCPCB Part #
C1586139
Package
SMD,D16xL17mm
Description
-40℃~+135℃ 1000uF 16mm 17mm 2000hrs@135℃ 35V 50mΩ 600mA@120Hz ±20% SMD,D16xL17mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS