UCX1H471MNQ1MS
MFR.Part #
UCX1H471MNQ1MS
JLCPCB Part #
C2164690
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-40℃~+135℃ 2000hrs@135℃ 470uF 500mA@120Hz 50V 70mΩ ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS