UCX1H391MNQ1ZD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCX1H391MNQ1ZD
JLCPCB Part #
C1599458
Package
SMD,D12.5xL14.5mm
Description
-40℃~+135℃ 12.5mm 14.5mm 2000hrs@135℃ 375mA@120Hz 390uF 50V 90mΩ@100kHz ±20% SMD,D12.5xL14.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS