UCX1H122MNS1MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCX1H122MNS1MS
JLCPCB Part #
C6902755
Package
SMD,D18xL22mm
Description
-40℃~+135℃ 1200uF 18mm 2000hrs@135℃ 22mm 40mΩ 50V 950mA@120Hz ±20% SMD,D18xL22mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS