UCX1E272MNS1MS
MFR.Part #
UCX1E272MNS1MS
JLCPCB Part #
C2164495
Package
SMD,D16xL22mm
Description
-40℃~+135℃ 16mm 2000hrs@135℃ 22mm 25V 2700uF 40mΩ 950mA@120Hz ±20% SMD,D16xL22mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS