UCQ1V100MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCQ1V100MCL1GB
JLCPCB Part #
C3829987
Package
SMD,D5xL4.6mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10uF 30mA@120Hz 35V 4.6mm 5mm ±20% SMD,D5xL4.6mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS