UCQ1C330MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCQ1C330MCL1GB
JLCPCB Part #
C3829680
Package
SMD,D6.3xL4.6mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16V 33uF 4.6mm 40mA@120Hz 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL4.6mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS