UCQ1A330MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCQ1A330MCL1GB
JLCPCB Part #
C2164248
Package
SMD,D5xL4.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10V 30mA@120Hz 33uF ±20% SMD,D5xL4.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS