UCP2G121MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCP2G121MHD
JLCPCB Part #
C1584367
Package
Plugin,D16xL35.5mm
Description
-25℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 120uF 16mm 35.5mm 400V 7.5mm 800mA@120Hz ±20% 插件,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS