UCM1C102MNL1GS
MFR.Part #
UCM1C102MNL1GS
JLCPCB Part #
C729677
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 16V 2000hrs@105℃ 595mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS