UCM0J222MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCM0J222MNL1GS
JLCPCB Part #
C2163006
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 2200uF 595mA@120Hz 6.3V 60mΩ ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS