UCL0J102MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCL0J102MNL1GS
JLCPCB Part #
C6343806
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 10mm 2000hrs@105℃ 425mA@120Hz 6.3V 8mm ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS