UCB1H330MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCB1H330MNL1GS
JLCPCB Part #
C2163127
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-25℃~+105℃ 33uF 50V 7000hrs@105℃ 77mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS