UCB1C471MNL1GS
MFR.Part #
UCB1C471MNL1GS
JLCPCB Part #
C1972418
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-25℃~+105℃ 16V 254mA@120Hz 470uF 7000hrs@105℃ ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS