UCB1A221MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCB1A221MNL1GS
JLCPCB Part #
C2163479
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-25℃~+105℃ 10V 141mA@120Hz 220uF 7000hrs@105℃ ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS