UCA2C221MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCA2C221MHD
JLCPCB Part #
C1589573
Package
Plugin,D16xL31.5mm
Description
-25℃~+105℃ 12000hrs@105℃ 160V 16mm 220uF 31.5mm 7.5mm 700mA@120Hz ±20% Plugin,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS