UBY1H132MHL
MFR.Part #
UBY1H132MHL
JLCPCB Part #
C1590963
Package
Plugin,D12.5xL35.5mm
Description
-40℃~+135℃ 1.668A@120Hz 12.5mm 1300uF 3000hrs@135℃ 33mΩ@100kHz 35.5mm 50V 5mm ±20% Plugin,D12.5xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS