UBX2C560MHL1TO
MFR.Part #
UBX2C560MHL1TO
JLCPCB Part #
C1589191
Package
Plugin
Description
-40℃~+150℃ 1000hrs@150℃ 12.5mm 160V 270mA@120Hz 56uF 5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS