UBX1J561MHL
MFR.Part #
UBX1J561MHL
JLCPCB Part #
C1590531
Package
Plugin,D16xL31.5mm
Description
-55℃~+150℃ 1.52A@100kHz 16mm 2000hrs@150℃ 31.5mm 560uF 63V 7.5mm ±20% Plugin,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS