UBW1C102MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UBW1C102MHD
JLCPCB Part #
C1588072
Package
Plugin,D12.5xL20mm
Description
-55℃~+135℃ 1.49A@100kHz 1000uF 12.5mm 16V 20mm 3000hrs@135℃ 5mm ±20% Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS