UBT2C101MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UBT2C101MHD
JLCPCB Part #
C4155577
Package
Plugin,D16xL27mm
Description
-40℃~+125℃ 100uF 160V 16mm 2000hrs@125℃ 27mm 329mA@120Hz 7.5mm ±20% 插件,D16xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS