UBT1J101MPD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UBT1J101MPD
JLCPCB Part #
C4155737
Package
Plugin,D10xL18mm
Description
-40℃~+125℃ 100uF 10mm 18mm 3000hrs@125℃ 345mA@120Hz 5mm 63V ±20% 插件,D10xL18mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS