UBT1C471MPD8
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UBT1C471MPD8
JLCPCB Part #
C1596704
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-40℃~+125℃ 10mm 16V 16mm 470uF 5000hrs@125℃ 5mm 945mA@100kHz ±20% 插件,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS