UBT1C102MHD8
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UBT1C102MHD8
JLCPCB Part #
C1598642
Package
Plugin,D12.5xL20mm
Description
-40℃~+125℃ 10000hrs@125℃ 1000uF 12.5mm 16V 20mm 42mΩ 5mm 998.3mA@120Hz ±20% 插件,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS