UBC1V471MNS1MS
MFR.Part #
UBC1V471MNS1MS
JLCPCB Part #
C2163861
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-55℃~+150℃ 1000hrs@150℃ 16.5mm 16mm 35V 470uF 502.5mA@120Hz ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS