UBC1H471MNS1ZD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UBC1H471MNS1ZD
JLCPCB Part #
C1636490
Package
SMD,D16xL22.5mm
Description
-55℃~+150℃ 1000hrs@150℃ 16mm 22.5mm 470uF 50V 569.5mA@120Hz ±20% SMD,D16xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS