UBC1C222MNS1ZD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UBC1C222MNS1ZD
JLCPCB Part #
C1605023
Package
SMD,D18xL22.5mm
Description
-55℃~+150℃ 1000hrs@150℃ 16V 18mm 22.5mm 2200uF 904.5mA@120Hz ±20% SMD,D18xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS