UBC1C221MNS1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UBC1C221MNS1GS
JLCPCB Part #
C2164838
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-40℃~+150℃ 100.5mA@120Hz 1000hrs@150℃ 10mm 10mm 16V 220uF ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS