UBC1A102MNS1MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UBC1A102MNS1MS
JLCPCB Part #
C3829522
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-55℃~+150℃ 1000hrs@150℃ 1000uF 10V 12.5mm 13.5mm 603mA@120Hz ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS