RSL0J221MCN1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
RSL0J221MCN1GB
JLCPCB Part #
C2161512
Package
SMD,D6.3xL4.2mm
Description
-55℃~+105℃ 18mΩ 2000hrs@105℃ 220uF 320mA@120Hz 4.2mm 6.3V 6.3mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL4.2mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS