RPA0J471MCN1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
RPA0J471MCN1GS
JLCPCB Part #
C2162516
Package
SMD,D10xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 18mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 4.3A@100kHz 4.6mm 470uF 6.3V 7.7mm Polymer ±20% SMD,D10xL7.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS