RHS1C561MCN1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
RHS1C561MCN1GS
JLCPCB Part #
C3275359
Package
SMD,D8xL12mm
Description
-55℃~+105℃ 12mm 14mΩ 16V 2000hrs@105℃ 495mA@120Hz 560uF 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS