RHS0J102MCN1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
RHS0J102MCN1GS
JLCPCB Part #
C3275499
Package
SMD,D8xL11.7mm
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 10mΩ 11.7mm 2000hrs@105℃ 515mA@120Hz 6.3V 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL11.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS