RHS0G561MCN1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
RHS0G561MCN1GS
JLCPCB Part #
C2162622
Package
SMD,D8xL6.7mm
Description
-55℃~+105℃ 16mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 3.2A@100kHz 4V 560uF 6.7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL6.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS